Dávkovače dezinfekce DEZITOL

 S vyhlášením pandemie koronaviru začali lidé shánět účinné prostředky proti nemoci COVID-19. Sehnat kvalitní dezinfekci a pořádný dávkovač dezinfekce ale není jen tak. 

Patří mezi ně roušky, respirátory, rukavice, štíty, antibakteriální ubrousky, gely či jiná dezinfekce. S uvolněním opatření dostaly prodejny za povinnost pořídit si dezinfekce. Jaké je pro jejich umístění nejlepší místo?

Kam umístit dávkovač dezinfekce?

Nejlepší umístění stojanů na dezinfekci se nachází hned v několika lokacích, aby byly snadněji dosažitelné a lidé jich tedy také více využívali, čímž dojde ke snížení rizika šíření viru. V první řadě by dávkovače dezinfekce neměly chybět u vstupu do podniku, kde dojde k nejvyšší koncentraci lidí – tímto místem totiž projdou úplně všichni. Další dobré umístění najdeme poblíž toalet, ve společné místnosti (kuchyňce) pracoviště či jiných hodně frekventovaných místech.

Samotný dávkovač dezinfekce nestačí, přidejte účinný přípravek

Samotný stojan na dezinfekci ale nestačí, pokud v něm nebude vhodný dezinfekční přípravek. Účinný prostředek můžeme najít v seznamu světové zdravotnické organizace WHO. Obecně jde o takové přípravky, jejichž základem je etanol (alespoň 60 %), kombinace s glycerolem pak vytváří pokožce přívětivější prostředek. Takovým příkladem je dezinfekční gel DEZITOL

Bezdotykový dávkovač dezinfekce

Důležitým prvkem je také dávkovač dezinfekce. Nejvíce hygienické jsou bezdotykové typy, které pouhým pohybem či vložením rukou uvolní přípravek. Není třeba doteků páčky či jiného tlačítka. Tato technologie se nejvíce používá právě pro potřeby vysokého počtu obsloužených lidí, stále častěji ji ale využívají také domácnosti, kanceláře či jiná pracoviště.

Jak dezinfikovat ruce?

Posledním krokem je pak účinné provedení samotné procedury, která by měla trvat 20-30 sekund. Po aplikaci dostatečného množství dezinfekčního prostředku jej dlaněmi rozetřeme směrem k sobě, pravá ruka otírá hřbet levé ruky s propletenými prsty (a naopak), poté to samé, ale s dlaněmi směrem k sobě. Následně dojde k očistě hřbetu prstů, které třeme o dlaň druhé ruky (opět ruce vyměníme). Očistíme také palce – levý sevřeme do pravé ruky a otřeme (a samozřejmě naopak). Nakonec prsty pravé ruky provádíme rotační pohyby na levé dlani (to samé naopak), abychom očistili také dlaně. Poté neotíráme ani neumýváme ruce, prostředek necháme zaschnout. Nyní jsou ruce čisté.

Kromě praktického dávkovače dezinfekce se hodí i menší a skladná balení dezinfekčního gelu DEZITOL 100 ml. Tuto malou lahvičku je možné nosit neustále při sobě a mít tak k dispozici ochranu před případnou nákazou.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.